Czy wiesz że?

Powstało około 200 sztuk Warszaw skonstruowanych jako drezyna? W odpowiedzi na zapotrzebowanie PKP auta przystosowano do szerokości torów i zaopatrzono w drewniane koła zdolne do poruszania się po torach kolejowych.

Czy wiesz że?

W 2014 roku mają powstać pierwsze egzemplarze polskiego samochodu Nowa Warszawa. Rocznie ma powstawać około 6 sztuk tego supersamochodu o mocy ponad 600KM!! Premiera niedługo!

Warszawa uznawana jest jako najładniejsze auto polskiej motoryzacji. Geneza tego pojazdu jest skomplikowana – budowana na bazie radzieckiego GAZ`a M20 Pobieda, ma dużo więcej wspólnego z amerykańską motoryzacją, niż tą z bloku wschodniego.

 

To piękne auto dzisiaj przechodzi swoisty renesans – auta zabytkowe są odrestaurowywane i dopieszczane, a ich widok na ulicach cieszy oko. Auto niestety już w fazie projektu, na skutek wykorzystania elementów z auta radzieckiego, było przestarzałe technologicznie.

 

Wieloletnie próby usprawnienia Warszawy przez rosnącą w siłę grupę FSO dały efekt w postaci produkcji ponad 250 tysięcy pojazdów i eksportu do kilkudziesięciu krajów świata.

Model ten doczekał się wielu wersji i zastosowań. Pozostaje nam jedynie żałować, że FSO mając wybór pomiędzy Warszawą 210, wybrało zagranicznego Fiata 125p.

 

Chociaż, kto wie „co by było gdyby?!”. Piękne zabytkowe auta pobudzają wyobraźnię – doczekaliśmy się wielu projektów Nowej Warszawy, jak i Nowej Syreny.

 

Czekamy na ich realizację, prezentując niektóre propozycje.

 

Niech żyje Warszawa!

Copyright © by CPM

Sklep:

Partnerzy:

Designer Info