Garbus

 

Łukasz Nowicki

Polecam

 

 

 

Nowy Volkswagen Beetle

Nowy Volkswagen Beetle był dużym projektem dla grupy Volkswagena. Zmierzenie się legendą wypadło w umiarkowanie pozytywny sposób. Nowy „chrabąszcz” stał się modnym „life-stylowym” pojazdem, z ciekawą nawiązującą do poprzedniego modelu linią nadwozia i nowoczesnymi silnikami.

Pomysł na nowy pojazd narodził się w 1997 roku i prace nad nim trwały aż do 2010 roku. W 2011 wypuszczono wreszcie na rynek nowy model. Pierwsze modele bazowały na podwoziu VW Polo, jednak później zrezygnowano i zwiększono pojazd – wykorzystując podwozie Golfa, Audi A3 i Skody Octavia. Jednocześnie pracowano nad wersją kabrio.

Obecnie auto oferowane jest w kilku wersjach silnikowych – benzynowych od 1.2 TSI 105KM aż do 2.0 TSI 210KM oraz ekonomicznym, popularnym dieslu 2.0 TDI 140KM. Trudno je nazwać sportowym, jednak na pewno daje frajdę z jazdy.

Niedawno powstał koncept car – Beetle Dune, który jest podwyższoną, uterenowioną wersją standardowego chrząszcza. Volkswagen stara się iść z duchem czasu – niedawno zaproponował iBeetle`a, skrót pochodzący od połączenia wyrazów Beetle oraz iPhone. Teraz mając swojego iPhone`a możemy sprawić, że będzie integralną częścią naszego pojazdu, a to wszystko przez specjalną stację dokującą. Nowe funkcje dają nowe możliwości, od słuchania muzyki, poprzez badanie stanu pojazdu, porównanie czasów przejazdu na tych samych dystansach, spalania paliwa, połączenie się z facebookiem i innymi portalami społecznościowymi i wiele innych.

 

Czy Volkswagen Beetle odniesie sukces poprzednika? Raczej nie, jednak dla fanów marki Volkswagen, szukających czegoś więcej niż szarego VW Golfa, jest to świetny wybór. VW się odmłodził! Auto radośnie się uśmiecha i nastraja pozytywnie! Fenomen trwa.

 

Copyright © by CPM

Sklep:

Partnerzy: